סדנאות בישול צפון, סדנאות בשר בצפון, סדנת בשר ובירה, סדנת קרניבורים, שפים פרטיים

סדנת קרניבורים – תאוות הבשרים

סדנת בשר מעושן - ישיי חיימוביץ

רבים ממש מכורים למאכלי בשר ואפילו עלו מדרגה והחלו להבין אלו נתחים מתאימים לכל סוגי הבישול. היום כבר ניתן להירשם אל סדנת קרניבורים, היות ולמרות כל מה שאתם יודעים או סבורים שאתם יודעים, בשר הוא תורה שלמה בפני עצמה. בסדנה תלמדו על בשר וחלקיו, סוגי נתחי הבשר והתאמתם לשיטות הבישול השונות, מונחי יסוד כמו עישון בשר, שיוש, טיפים לקניית בשר, הכנה של רטבים ומרינדות שיגרמו לבשר להיות טעים ועסיסי יותר.

בסדנה עצמה, כל משתתף יכין את מנת הבשר בעצמו הסדנה היא פעילה ומעשית. לרוב ,סדנת קרניבורים מתחילה עם הרצאה של השף כאשר הוא מסביר על חלקי הבשר השונים, הכרה מעמיקה עם סוגי הבשר וטכניקות עבודה ובישול של נתחי הבשר השונים. חלק מהמנות יוגשו במהלך הסדנה עצמה וחלק מהן, יוגשו בארוחה שבסוף הסדנה

מאיזה בשר ואיך מכינים המבורגר?

הישראלים אוהבים כמעט את כל סוגי הבשר אבל ההמבורגר הפך לכוכב בקרב קרניבורים רבים ולכן, אם תירשמו אל סדנת קרניבורים, תוכלו ללמוד להכין המבורגר, איכותי ועסיסי. תוכלו ללמוד גם להכין את התוספות להמבורגר כגון הכנת צ’יפס מתפוחי אדמה טריים באופן מיוחד שיהיה פריך ואיכותי. גם מנות מוקפצות  על טהרת הבשר תלמדו להכין בסדנת הבשר המיועדת למושבעי הבשר. נתחי סינטה איכותיים עם מרינדה של סויה וברנדי, יעלו באפכם ניחוחות כאשר יתווספו למוקפץ, גם ג’ינג’ר ושום, כאשר המנה תוגש על אורז וברוקולי מאודה.

גם תורת צליית הבשר, היא תורה בפני עצמה וחלק ניכר של סדנת קרניבורים, יוקדש לנושא צליית הבשר, מעשנות או טאבון. את הצלייה יש להתחיל בדרגת חום גבוהה לסגירת הבשר ואז יש להמשיך לצלות אותו בטמפרטורה נמוכה וצלייה ארוכה. את הבשר המוכן, חותכים על פלטה מעץ.

להירשם לסדנת קרניבורים עם מאכלי בשר חובקי עולם

הישראלים הם מבינים גדולים בבשר, אבל בכל זאת, הם מעוניינים לדעת יותר בתחום ולכן, הם נרשמים אל סדנת קרניבורים, מה שיעניק להם כלים נוספים וידע עשיר בתחום הבשר. למרות הידע הרב של הישראלים, בכל זאת, ישנן מנות בשר חובקות עולם שלא כולם מכירים ולכן, זוהי ההזדמנות להיחשף לסדנה שתעשיר לכם את המושגים ואת תפריט הבשר. את פורטל סדנה לי, פתחנו רק למענכם, לאוהבי הבשר, הבישול, האפייה, השוקולד והעוגות. בפורטל בחרנו רק סדנאות איכותיות בקפידה רבה, כך שתוכלו ליהנות מידע עשיר, עשייה מבורכת ותוצאות שיקצרו לכם למחמאות, כאשר תבשלו בביתכם לבני הבית ולאורחים.

הסדנאות מועברות באמצעות שפים וקונדיטורים ידועים, כך שתלמדו המון מסודות המטבח וכן, תקבלו טיפים יעילים שילוו אתכם לאורך זמן רב. הסדנאות מיועדות לימי הולדת, להעשיר את תחבב הבישול , הצלייה או האפייה, לימי גיבוש חווייתיים או לסדנת בישול, אפייה או בשר אצלכם באירוע פרטי מושלם. כמו כן, אנו מציעים לכם גם חברות קייטרינג איכותיות ושפים עד הבית לאירוע פרטי ומיוחד שאתם מעוניינים לערוך.

פוסטים קשורים